خانه انجمن ها انجمن مهدویت چگونه می توانیم با امام زمان خود رابطه داشته باشیم؟

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #10912
  user003
  مدیر

  چگونه می توانیم با امام زمان خود رابطه داشته باشیم؟
  بعضی از راه هاي ارتباط با امام عبارت اند از:
  الف) معرفت امام عجل الله تعالی فرجه الشریف: هر چه شناخت انسان نسبت به امام بیش تر باشد، امکان ارتباط روحی با او بیش تر است؛ زیرا وقتی بدانیم که امام حجت خدا بر زمین و آگاه به همۀ حالات است، همیشه خود را در محضر او حس می کنیم و همین سبب توجه قلبی بیش تر نسبت به آن بزرگوار است که منشأ صلاح و اصلاح نفس انسان می شود.
  امام مهدي عجل الله تعالی فرجه الشریف فرموده است:
  انّا محیط علماً بانباءکم ولا یعزب عنا شیئاً من اخبارکم؛
  ما همۀ خبرهاي شما را می دانیم و هیچ چیز از شما بر ما پنهان نیست.
  ب) توسل به آن حضرت: توسل یعنی براي رسیدن به هدف، از وسیله اي مناسب کمک بگیریم. در زندگی دنیا، مقصد ما خدا و رضاي اوست و براي رسیدن به این هدف، بهترین وسیله، انسان کامل است که نمایندة خدا و حجت او و راهنماي بشر و طبق « وَکُونُوا مَعَ الصَّادِقِینَ » : از سوي اوست و خداوند ما را به پیروي و هم راهی و توسل به امامان دستور داده و فرموده روایات فراوان مراد از صادقین، ائمۀ هدي علیهم السلام و آخرین آن ها وجود مقدس امام مهدي عجل الله تعالی فرجه الشریف است که باید به آن حضرت متوسل شویم و از او براي پیمودن راه مستقیم الهی کمک بخواهیم و خود را تحت تربیت و تعلیم او قرار دهیم. از امام مهدي عجل الله تعالی فرجه الشریف نقل شده که فرمودند:
  ( ما ساخته شده و تریبت یافتۀ خداییم و مردمان تربیت شدة ما. ( 1) و از امام رضا علیه السلام نقل شده که فرمودند:
  وقتی بلا و گرفتاري بر شما فرود آمد، به وسیلۀ ما از خدا کمک بخواهید و این همان است که خداوند فرموده (2) و برای خداست اسم هاي نیکو، خدا رابه آن اسم ها بخوانید
  ج) دعا براي فرج آن بزرگوار: دعا بهانۀ بسیار خوبی براي ایجاد رابطه با امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و تقویت آن است. چه زیباست که ظهور مهدي عجل الله تعالی فرجه الشریف نهایت آرزوي یک مؤمن منتظر باشد و در همه جا و همه وقت براي تعجیل فرج او دعا کند؛ به این وسیله رابطۀ روحی عمیقی بین او و امامش برقرار می شود و تأثیر فراوانی در جنبۀ رفتاري او می گذارد و او را براي فرج آن حضرت آماده می کند. راستی کسی که
  شب و روز دغدغۀ فرج امام غایب خود را دارد و بزرگ ترین آرزویش ظهور مراد و محبوب اوست، به امام نزدیک تر است یا آن که حباب هاي فراوانی بر فکر و ذهن او قرار گرفته و آرزوهاي کوچک و بزرگ مادي، فکر و ذهنش را به خود مشغول کرده و تمام همت و اقدام او را در چارچوب همان آرزوها محصور کرده است؟! امام مهدي عجل الله تعالی فرجه الشریف فرمودند: ( اکثروا الدعاء بتعجیل الفرج فان ذلک فرجکم؛ ( 1)
  براي تعجیل فرج زیاد دعا کنید؛ به راستی که فرج شما در آن است.
  1-طبرسی، احتجاج، ج 2، ص 2

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.
فهرست