خانه انجمن ها انجمن مهدویت چه کسانی شاهد و معتقد به ولادت امام مهدي عجل الله تعالی فرجه الشریف هستند؟

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #10144
  ناشناس
  غیرفعال

  سوال:
  چه کسانی شاهد و معتقد به ولادت امام مهدي عجل الله تعالی فرجه الشریف هستند؟

  جواب:
  1. مرحوم ثقه الاسلام کلینی که خود در پایان غیبت صغرا ( 329 ق) رحلت کرده است، در کتاب معتبر کافی فرموده است:
  حکیمه خاتون، امام مهدي عجل الله تعالی فرجه الشریف را در شب تولد و بعد از آن دیده است. ( 1)
  . -1 کافی، ج 1، ص 331 ، باب فی تسمیه من رآه، ح 3
  2. در کتاب در انتظار ققنوس با استفاده از منابع معتبر روایی، نام 46 نفري که حضرت را در همان دوران دیده اند، آمده است که بعضی با گروه چهل نفري خدمت امام می رسیدند. لذا صدها نفر در همان دوران کودکی امام مهدي عجل الله تعالی فرجه الشریف را در محضر امام عسکري علیه السلام دیده اند.
  3. علاوه بر آن، بسیاري از بزرگان اهل سنت نیز ولادت حضرت مهدي عجل الله تعالی فرجه الشریف را باور دارند. در کتاب گزارش لحظه به لحظه از میلاد نور، ( 1) نام بیست تن از بزرگان صاحب کتاب اهل سنت، از هر چهار فرقۀ مالکی، حنفی، شافعی و حنبلی آورده شده است که به ولادت فرزند امام حسن عسکري علیه السلام اعتقاد دارند؛ حتی بعضی از آن ها معتقدند که وي همان مهدي موعود است.
  4. لازم است به این نکته توجه شود که شیخ صدوق در این باره می فرماید: صقیل که یکی از کنیزان امام عسکري علیه السلام بود، عمداً ادعاي حامله بودن کرد تا توجه حکومت به او جلب شود و با نگه داري او، از تفتیش مداوم منزل امام عسکري علیه السلام منصرف شوند. لذا این که در بعضی از کتاب ها آمده امام حسن عسکري علیه السلام دو سال »زیر نظر بود و خبری نشده دقیقا طبق یک حرکت فریبنده بود

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.
فهرست