خانه انجمن ها انجمن امامت چرا پیامبر صلی الله علیه وآله به وضوح ولایت امیر المومنین علیه السلام را مطرح نکردند؟

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • نویسنده
    ناشناس
    غیرفعال

این ادعا به هیچ وجه صحیح نمی باشد بلکه کتب اهل سنت نیز به وفور این امر نقل خطیر و مهم را کرد کرده اند تا جایی که برخی از بزرگان اهل سنت به آن اعتراف کرده اند.
    به عنوان مثال امام غزالی(از بزگان اهل سنت) که ذهبی در شرح حال او از تعابیری همچون: الشیخ الامام، حجه الاسلام، اعجوبه الزمان[1]به کار برده است در خصوص واقعه ی غدیر این گونه می گوید:
    از خطبه های رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله خطبه ی غدیر است که همه ی مسلمانان بر متن آن اتفاق دارند. رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند: هر کس من مولا و سرپرست او هستم، علی مولا و سرپرست اوست. عمر بعد از این فرمایش رسول خدا صلی الله علیه و آله به علی(علیه السلام) این گونه گفت: تبریک، تبریک ای ابو الحسن! تو اکنون مولا و رهبر من و هر مرد و زن مومن هستی. این سخن عمر حکایت از تسلیم او در بربر فرمان پیامبر و امامت و رهبری علی (علیه السلام) و نشانه ی رضایتش از انتخاب علی (علیه السلام) به رهبری امت دارد. اما پس از گذشت آن روز، عمر تحت تاثیر هوای نفس عاتقه به ریاست و رهبری خودش قرار گرفت و استوانه ی خلافت را از مکان اصلی تغییر داد و با لشگر کشی ها، برافراشتن پرچم ها و گشودن سرزمین های دیگر، راه امت را ب هاختلاف و بازگشت به دوران جاهلی هموار کرد و از مصادیق ای نسخن شد: فنبذوه وراء ظهورهم واشتروا به ثمناً قلیلاً. پس آن [عهد] را پشت سر خود انداختند و در برابر آن، بهایی ناچیز به دست آوردند، و چه بد معامله ای کردند.[2]
    [1]:سیر اعلام النبلاء- الذهبی- ج 19 ص 322
    [2]: سر العالمین للغزالی- ص20-22

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.
فهرست