خانه انجمن ها انجمن فاطمیه چرا خانم فاطمه زهراسلام الله علیها را فاطمه نامیدند؟

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • نویسنده
    user010
    مدیر

[بحارالانوار الجامعه لدرر اخبار الایمه الاطهار علیهم السلام با ترجمه فارسی – «۱۷» – جلد ۴۳، صفحه ۱۸]
    **[ترجمه]تفسیر فرات بن ابراهیم: از پیامبر خدا صلی اللَّه علیه و آله نقل می‌کند که فرمود: «ای گروه‌های مردم! آیا می‌دانید که فاطمه از چه آفریده شده؟ » گفتند: «خدا و رسول داناترند. »
    فرمود: «خدا به وسیله جبرئیل سیبی از بهشت برای من فرستاد. جبرئیل گفت: «السلام علیک یا رسول اللَّه! » گفتم: «علیک السلام یا جبرئیل. » جبرئیل گفت: «این سیب را خدا از بهشت برای تو فرستاده. » من سیب را گرفتم و بوسیدم، روی چشم خود گذاشتم و به سینه خویش چسباندم. سپس جبرئیل به من گفت: «این سیب را بخور! » گفتم: «ای حبیب من! آیا هدیه پروردگار را باید خورد؟ » گفت: «آری، تو مأموری که آن را بخوری. » وقتی آن سیب را پاره کردم، نوری از آن ساطع شد که از دیدنش هراسان شدم. جبرئیل گفت: «آن را بخور. این نور منصوره یعنی فاطمه است. » گفتم: «منصوره کیست؟ » گفت: «دختری است که از صلب تو به وجود خواهد آمد که در آسمان منصوره و در زمین فاطمه نامیده شده است. گفتم: ای جبرئیل چرا در آسمان منصوره و در زمین فاطمه نامیده شده است؟ گفت: او به این علت در زمین فاطمه نامیده شده که شیعیان وی از آتش جهنم نجات خواهند یافت و دشمنانش از دوستی او محروم خواهند شد و معنی این قول خدای سبحان که در قرآن می‌فرماید: «در آن روز مؤمنین از نصرت خدا خوشحال می‌شوند» -. روم / ۴ -، همین نصرت و یاری کردن فاطمه خواهد بود

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.
فهرست