خانه انجمن ها انجمن نبوت آيا پيامبر اسلام قبل از بعثت بر دين حضرت عيسى بوده است؟ درصورت پاسخ منفى نظريه تكاملى اديان چگونه پاسخ داده مى‌شود؟

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #10902
  user001
  مدیر

  دليلى وجود ندارد كه پيامبراكرم (ص) لزوماً مى‏بايست مانند ديگران پيش از بعثت از آيين مسيح پيروى كند زيرا برحسب برخى از شواهد آن حضرت پيش از رسالت نيز تأييد شده از سوى خدا بوده ‏اند يعنى به ايشان به گونه‌‏اى هرچند به صورت الهام و يا در خواب حقايق غيبى وحى مى‏شده و روح ‏القدس همراه ايشان بوده است و براساس وظايف خاصى كه خداوند از ايشان مى‏خواسته، عمل مى‏‌كرده‏اند، ليكن در چهل سالگى به «رسالت» مبعوث گرديدند يعنى فرشته وحى و پيك الهى برايشان فرود آمد و تبليغ و دعوت اجتماعى به سوى آيين جديد الهى را بر دوش او نهاد.

  حضرت على (ع) در خطبه قاصعه فرمود: و لقد قرن الله به صلى الله عليه و آله من لدن ان كان فطيما اعظم ملك من ملائكته يسلك به طريق المكارم و محاسن اخلاق العالم ليله و نهاره…(1) خداوند از آن زمان كه حضرت محمد از شير گرفته شد، بزرگترين فرشته از فرشتگان خود را همنشين او ساخت و اين فرشته شب و روز آن حضرت را به مكارم و اخلاق خوب جهانى هدايت مى كرد. بچه ايكه از دوران بچگى تحت تربيت بزرگترين فرشته قرار بگيرد. به بالاترين مقامات الهى نايل مى گردد و كسى كه به آن مقامات رسيد، حقايق غيبى براى او مانند محسوسات اين جهان، محسوس ومكشوف مى گردد. علامه مجلسى مى گويد: از آن زمانى كه حضرت محمد به رشد عقلى رسيد پيامبر بود. و از جانب خدا توسط فرشته اى به نام روح القدس مورد تأييد بود. آن حضرت در همان زمان و قبل از بعثت صداى فرشته را مى شنيد وخداوند با آن حضرت سخن مى گفت و پس از آن كه به چهل سالگى رسيد، مبعوث گرديد و پس از آن فرشته را مى ديد و قرآن بر اونازل شد.(2) ميرزاى قمى در «قوانين» مى گويد: حق اين است كه پيامبر اسلام پيش از بعثت بر اساس دين خودش عبادت مى كرد چون آن حضرت از همه پيامبران برتر است و اگر پيامبراسلام تا چهل سالگى پيامبر نباشد در اين صورت حضرت عيسى، و حضرت يحيى از آن حضرت برتر خواهند بود. چون حضرت عيسى و حضرت يحيى در بچگى پيامبر بودند.(3)

  ابن ابى الحديد در شرح نهج البلاغه آورده است: حضرت امام باقر عليه السلام فرمود: خداوند بر همه پيامبران خود فرشتگان را گماشته است. مأموريت اين فرشته ها محافظت از اعمال آنها و تبليغ رسالت مى باشد. خداوند از آن زمان كه حضرت محمد از شير گرفته شد، فرشته بزرگى را بر آن حضرت گماشت. اين فرشته آن جناب را به سوى خيرات و اخلاق خوب هدايت مى كرد و از بديها و اخلاق بد باز مى داشتند و همين فرشته بود كه پيش از آنكه آن حضرت به درجه رسالت برسد او را با «السلام عليك يا رسول الله» صدا مى كرد و پيامبر هنوز جوان بود كه با اين جمله صدا زده مى شد.(4) براى اطلاعات بيشتر به اين مآخذ مى توان مراجعه كرد:. 1 بحار الانوار، ج 18، ص 271 تا 281 به طور گسترده. 2 قوانين الاصول، ميرزاى قمى، جلداول ص. 255. 3 الصحيح من سيره النبى، ج 1، ص 156 چاپ جامعه مدرسين، سه مجلدى. 4 سيره رسول خدا، جعفريان، ص. 182

  (1) (نهج البلاغه فيض الاسلام جز 4 خطبه 234 بند 61 ص 811 چاپ وزيرى و صبحى صالح خطبه 192 ص 300 چاپ رقعى)
  (2) (بحار ج 18، ص 271 به بعد)
  (3) (قوانين الاصول، ص 255، ج اول، چاپ رحلى سنگى قديمى، اواخر جلد اول)
  (4) (شرح نهج البلاغه ابن ابى الحديد، ج 13، ص 207، باب 238)

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.
فهرست