خانه انجمن ها انجمن مهدویت مسجد جمکران از چه اهمیت ویژه ای برخوردار است؟

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #12193
  user003
  مدیر

  سوال:
  مسجد جمکران از چه اهمیت ویژه ای برخوردار است؟

  جواب:
  این مسجد از اهمیت خاص برخوردار است:
  ۱ – مسجد، در مکانی بنا شده که مطابق روایت حسن بن مثله جمکرانی از امام زمان (علیه السلام)، از مکان هایی است که خداوند متعال از قبل مورد توجه قرار داده است.
  ۲ – مسجد به امر ودستور حضرت حجت (علیه السلام) بنا شده است، وهمین جهت در شرافت وقداست ان کافی است.
  ۳ – ثواب خاصی که برای نماز در ان مسجد ذکر شده است، زیرا حضرت فرمود: (هر کس ان دو نماز را در این مکان بخواند به مانند ان است که در بیت العتیق نماز به جای اورده است).
  ۴ – مسجد مقدس جمکران محلّ اجتماع عشّاق وموالیان اهل بیت (علیهم السلام) خصوصا امام زمان (علیه السلام) است ولذا از جاذبه خاصّی برخوردار می باشد. چه بسا کسانی که هر هفته از راه های دور به عشق حضرت مهدی (علیه السلام) به این مکان آمده واز فیوضات حضرت بهره مند می شوند. طبق اماری که داده شده برخی از شب ها تا حدود یک میلیون نیز در این مکان مقدس از عشّاق امام زمان جمع شده اند.
  ۵ – این مکان از اماکن مقدس است که بسیاری از گرفتاران وبیماران صعب العلاج بلکه کسانی که محال بوده از راه طبیعی علاج شوند در این مکان مقدّس شفا یافته اند.
  ۶ – این مکان مقدّس از جمله مکان هایی است که بسیاری از عشّاق وموالیان حضرت به لقای ایشان شرفیاب شده اند.
  ۷ – این مکان از چنان قداست واحترامی برخوردار است که بزرگان علما در طول تاریخ ان با پای پیاده یا سواره برای توسل به حضرت ونماز گزاردن در ان، از راه های دور ونزدیک، مشرّف شده اند.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.
فهرست