خانه انجمن ها انجمن مهدویت غلبه بر جهان با یاران اندک چگونه ممکن است؟

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #12312
  user003
  مدیر

  سوال:
  غلبه بر جهان با یاران اندک چگونه ممکن است؟

  جواب:
  اگر چه در روایات به یاران محدود حضرت یعنی ۳۱۳ نفر اشاره شده است، ولی پیروزی انان بر مستکبران به رهبری حضرت مهدی (علیه السلام) از جهاتی دور از انتظار نیست زیرا:
  ۱ – در روایات به یاران دیگری در حدود ده هزار نفر نیز اشاره شده که بدون تحقق انها حضرت مهدی (علیه السلام) ظهور نخواهد کرد.
  ۲ – غلبه حضرت بر جهان ممکن است از طریق اعجاز باشد، زیرا خداوند متعال ضمانت کرده تا گروه اندک را در صورت استقامت بر گروه زیاد پیروز گرداند.(۱۱۸۶)
  (۱۱۸۶) سوره بقره، ایه ۲۴۹
  ابو بصير گويد: شخصى از اهل كوفه از امام صادق عليه السّلام پرسيد: به همراه قائم عليه السّلام چند نفر خروج مى‏كنند كه مى‏گويند او به همراه سيصد و سيزده‏ تن كه شمار اصحاب جنگ بدر است خروج مى‏كند. فرمود: او به همراه اصحابى نيرومند خروج مى‏كند و آن كمتر از ده‏ هزار تن نيست.
  ابو خالد كابلى از امام زين العابدين عليه السّلام روايت كند كه فرمود: كسانى كه بسترهاى خود را براى يارى او ترك كنند سيصد و سيزده تن هستند كه همان‏ شمار اصحاب جنگ بدر است و خود را به مكّه رسانند و اين همان قول خداى تعالى است كه مى‏فرمايد: هر كجا باشيد خداوند همه شما را مجتمع گرداند و آنان اصحاب قائم عليه السّلام هستند
  كمال الدين / ترجمه پهلوان ؛ ج‏2 ؛ ص561
  پس از بيعت جبرئيل سيصد و سيزده‏ نفر اصحاب خاص او هم بيعت ميكنند، و در مكه اقامت ميكند تا آنگاه كه لشكريانش به ده‏ هزار برسد و پس از آن بطرف مدينه حركت مينمايد
  زندگانى چهارده معصوم عليهم السلام / ترجمه إعلام الورى ؛ متن ؛ ص588

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.
فهرست