خانه انجمن ها انجمن مهدویت سربازان و منتظران واقعي امام زمان(عج) چه ويژگي هاي مشخصي بايد داشته باشند و چه کارهايي انجام بدهند که تعدادشان به 313 نفر هم نميرسد تا آقا ظهور کنند؟

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #10521
  ناشناس
  غیرفعال

  شيعيان باور دارند که دوازده امام و حجت خدا بر زمين بوده و هر کدام وظايف تعريف شده داشته و مأمور به انجام آن بوده و زمين نبايد از حجت خدا خالي باشد. از اين رو مشيت الهي بر آن تعلق گرفته که يکي از آن ها در پس پرده غيبت قرار گيرد و زنده بماند تا زمين از حجت خدا خالي نباشد.

  يکي از نويسندگان مي نويسد: “امام غائب نيز مانند پدرانش از کشته شدن در راه دين باکي نداشته و ندارد، ليکن کشته شدن وي به صلاح جامعه و دين نيست، زيرا هر يک از پدرانش که از دنيا رحلت مي کرد، امام ديگري جانشين مي شد، ولي امام زمان(ع) اگر کشته مي شد، جانشيني ندارد و زمين از حجت خالي مي گردد. در صورتي که مقدّر شده است که عاقبت، حق بر باطل غالب شود و به واسطه وجود مقدّس امام دوازدهم، دنيا به کام حق پرستان گردد”.(1)

  بنا بر اين امام زمان مي بايست در شرايطي ظهور کند که شرايط براي پيروزي نهايي حق برضد باطل از هر جهت فراهم شده باشد و با ظهور امام اثنا عشر وعده پيروزي تمامي پيامبران و امامان تحقق يابد.

  هر نهضت و انقلابى که براى هدف معينى بر پا شود، در صورتى امکان پيروزى دارد که زمينه آن از هر جهت فراهم باشد و اوضاع و شرايط کاملا آماده باشد. يکى از شرايط مهم موفقيت اين است که عموم انسان ها خواستار آن انقلاب باشند و افکار عمومى براى پذيرش آن مهيا باشد. در غير اين صورت انقلاب با شکست مواجه خواهد شد. نهضت و قيام مهدى موعود نيز از اين قاعده کلى مستثنى نبوده، در صورتى مى‏تواند پيروز گردد که اوضاع و شرايط مساعد و زمينه فراهم باشد.

  پي نوشت ها:
  1- ابراهيم اميني، دادگستر جهان، ص 191 ـ 192.

  ادامه دارد…

  مطالب ما را در کانال زیر دنبال کنید
  #کانال_مرکز_ملی_خراسان_رضوی

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.
فهرست