خانه انجمن ها انجمن مهدویت در عصر ظهور کدامین مذهب حاکم است؟

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #12337
  user003
  مدیر

  سوال:
  در عصر ظهور کدامین مذهب حاکم است؟

  جواب:
  شکی نیست که اسلام اخرین دین بشر از جانب خداوند متعال است. لذا خداوند متعال پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله وسلم) را به عنوان (خاتم النبیین) توصیف کرده، ان حضرت نیز تصریح به این نموده که بعد از خود پیامبری دیگر نخواهد بود. لکن سؤال این است که از بین مذاهب موجود کدامین مذهب از مذاهب اسلامی به اجرا در خواهد امد؟
  پاسخ: مطابق ایات وروایات فراوان دین حاکم در عصر ظهور دین اسلام است،(۱۲۵۶) ولی با ضمیمه کردن این ایات به ایه اکمال پی می بریم که مذهب رایج در عصر ظهور همان مذهب تشیع است.
  خداوند متعال می فرماید: (الیوْمَ اکْمَلْتُ لَکُمْ دِینَکُمْ وَاتْمَمْتُ عَلَیکُمْ نِعْمَتِی وَرَضِیتُ لَکُمُ الاسْلامَ دِینا)؛(۱۲۵۷) (امروز دین شما را کامل کردم ونعمت خود را بر شما تمام نمودم واسلام را به عنوان ایین [جاودان] شما پذیرفتم).
  در ان روز چه اتفاق افتاده است که خداوند به سبب ان دین خود را بر مردم کامل کرده ونعمت را بر انان تمام نموده است، واسلام را همراه با ان پذیرفته است؟ کلید فهم این سؤال ها بررسی شان نزول ایه وروشن شدن مصداق کلمه (الیوم) در ایه شریفه است.
  با مراجعه به روایات وبیان مفسّرین در ذیل ایه فوق پی می بریم که شان نزول ایه قضیه ای است که در غدیر خم، روز هیجدهم ذی حجه اتفاق افتاده است. در ان روز پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله وسلم) دست حضرت علی (علیه السلام) را بلند کرده واو را به عنوان امام وخلیفه وجانشین بعد از خود معرّفی کرده است. پس دین مرضی خداوند در عصر ظهور که بر همه ادیان غالب خواهد شد، همان دینی است که در مذهب تشیع یعنی پیروی از امام علی (علیه السلام) ویازده امام معصوم از فرزندان او متبلور شده است.
  لذا خداوند متعال در سوره نور می فرماید:… (وَلَیمَکِّنَنَّ لَهُمْ دِینَهُمُ الَّذِی ارْتَضی لَهُمْ…)؛(۱۲۵۸) (ودینی را که برای انها پسندیده است پیاده خواهد نمود).
  این دین پسندیده همان دینی است که در روز غدیر خم با خطّ ولایت مستدام است
  (۱۲۵۶) سوره توبه، ایه ۳۳
  (۱۲۵۷) سوره مائده، ایه ۳.
  (۱۲۵۸) سوره نور، ایه ۵۵.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.
فهرست