خانه انجمن ها انجمن مهدویت خصوصیات جسمی امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف چگونه است؟

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • نویسنده
    user003
    مدیر

سوال:
    خصوصیات جسمی امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف چگونه است؟

جواب:
    كمال الدين / ترجمه كمره‏اى ؛ ج‏2 ؛ ص367
    امير المؤمنين بالاى منبر فرمود، مردى از فرزندانم در آخر الزمان ظهور كند، رنگش سفيد آميخته بسرخى است، شكمش برآمده است دورانش سطبر است و گره هر دو شانه‏اش قويست، در پشتش دو خال‏ است مانند مهر يكى برنگ پوستش و يكى چون مهر نبوت پيغمبر (ص) دو نام دارد
    مجموعه ورام، آداب و اخلاق در اسلام / ترجمه تنبيه الخواطر ؛ ص45
    «او مردى است پيشانى فراخ، با بينى كشيده، و شكم برآمده، رانهاى كشيده، دندانهاى ثناياى او با هم فاصله‏دار است، روى ران راستش خال‏ سياهى وجود دارد.
    الملاحم و الفتن، يا فتنه و آشوبهاى آخر الزمان ؛ متن ؛ ص57
    محاسن (ريش) مهدى عليه السّلام زياد و چشمهايش مشكى و شهلاء و دندانهاى ثناياى او درخشنده است، در صورت مهدى عليه السّلام خال‏ برجسته و روشنى ميباشد، در كتف آن حضرت علامتى است كه در كتف رسول خدا صلى اللَّه عليه و آله بود،
    مهدى موعود ( ترجمه جلد 51 بحار الأنوار) ؛ متن ؛ ص293
    «رخسار نازنين حضرت» هم حذيفه از پيغمبر نقل كرده كه فرمود: مهدى مردى از فرزندان من است كه رويش چون ستاره تابان ميباشد.
    9- «رنگ و اندام او» نيز حذيفه روايت نموده كه فرمود مهدى مردى از اولاد من است رنگ بدن او رنگ نژاد عرب و اندامش مانند اندام بنى اسرائيل است (يعنى: با صلابت و قوى پى ميباشد) در گونه راست وى خالى است كه چون ستاره تابناكى بدرخشد. زمين را پر از عدل كند چنان كه پر از ظلم شده باشد. ساكنان زمين و آسمان و پرندگان هوا در خلافت وى خشنود خواهند بود.
    10-مهدى ما پيشانيش روشن و وسط بينيش برآمده است.
    11- «وصف بينى او» هم ابو سعيد خدرى از پيغمبر روايت نموده كه فرمود:
    مهدى ما اهل بيت مردى از امت من است كه وسط بينيش برآمده و او زمين را پر از عدل كند چنان كه پر از ظلم باشد.
    12- «خال رخسار او».

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.
فهرست