خانه انجمن ها انجمن مهدویت ثواب عبادت پنهانى در دولت باطل كه مقام امامتش از نظر مردم پوشيده است، بيشتر است يا عبادتى كه بطور آشكار در ظهور دولت حق و حكومت امام ظاهر ميكنند؟

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #10989
  user003
  مدیر

  سوال :
  ثواب عبادت پنهانى در دولت باطل كه مقام امامتش از نظر مردم پوشيده است، بيشتر است يا عبادتى كه بطور آشكار در ظهور دولت حق و حكومت امام ظاهر ميكنند؟

  جواب:
  حضرت امام جعفر صادق علیه السلام فرمود: اى عمار! بخشش پنهانى بهتر از بخشش آشكار است. همچنين عبادت پنهانى شما در دولت باطل با امامى كه (از ترس دشمن) مخفى گرديده، ثوابش بيشتر از عبادتى است كه در دولت حق با امام ظاهر كرده مى‏شود. زيرا در دولت باطل شما از دشمنان خود بيمناك هستيد. و مسلم است كه عبادت با ترس و هراس در دولت باطل با عبادت مطمئن در دولت حق قابل مقايسه نيست. بدانيد! هر كس از شما كه يك نماز واجبى را از ترس دشمن در پنهانى و بطور تنهائى در اول وقت بگذارد و آن را تمام كند، خداوند ثواب بيست و پنج نماز واجب منفرد براى او مينويسد. و هر كس يك نماز مستحبى را در وقتش بخواند و آن را تمام كند خداوند ثواب ده نماز مستحبى براى او خواهد نوشت. و هر كس از شما يك كار نيك انجام دهد خداوند در عوض ثواب بيست كار نيك براى او بنويسد. هر وقت شخص با ايمانى از شما (شيعيان) حسن عمل داشته باشد و با تقيه نمودن از دشمنان بخدا نزديك شود و دين و اعتقاد بامام خود و جان و زبانش را از هر گونه خطرى و آلودگى حفظ كند خداوند بميزان زياد بر ثواب اعمال وى ميافزايد. زيرا خداوند خوان كرم خود را گسترده است.
  مهدى موعود ( ترجمه جلد 51 بحار الأنوار) ؛ متن ؛ ص898

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.
فهرست