خانه انجمن ها انجمن مهدویت ثواب انتظار فرج‏ چیست؟

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • نویسنده
    ناشناس
    غیرفعال

سوال:
    ثواب انتظار فرج‏ چیست؟

جواب:
    چند مورد درباره ثواب کسی که منتظر فر ج است:

1-علاء بن سيابه از امام صادق عليه السّلام روايت كند كه فرمود: هر كس از شما به اعتقاد به اين امر بميرد در حالى كه منتظر آن باشد، مانند كسى است كه در خيمه قائم عليه السّلام باشد.
    2-عبد الحميد واسطى گويد به امام باقر عليه السّلام گفتم: أصلحك اللَّه ما بازارهاى خود را به خاطر انتظار اين امر رها ساختيم. فرمود: اى عبد الحميد آيا كسى را ديده‏اى كه خودش را به خاطر خداى تعالى حبس كند و خداوند براى او گشايشى قرار ندهد؟ آرى به خدا سوگند خداوند براى او گشايش قرار مى‏دهد، خدا رحمت كند كسى را كه خود را وقف ما سازد، خدا رحمت كند كسى را كه امر ما را احيا كند، گويد گفتم: اگر پيش از آنكه قائم را ببينم بميرم چه خواهد شد؟ فرمود: اگر كسى از شما بگويد: اگر قائم آل محمد را درك كنم او را نصرت خواهم كرد او مانند كسى است كه پيشاروى او شمشير مى‏زند، نه بلكه مانند كسى است كه همراه او شهيد شود.
    3-از ائمّه اطهار عليهم السّلام از رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم روايت كرده‏اند كه فرمود: افضل اعمال امّت من انتظار فرج از ناحيه خداى تعالى است.
    4-محمّد بن فضيل گويد از امام رضا عليه السّلام از فرج پرسش كردم، گفت: خداى تعالى مى‏فرمايد: منتظر باشيد كه من نيز با شما از منتظرانم.
    5-بزنطى از امام رضا عليه السّلام روايت كند كه فرمود: صبر و انتظار فرج چه نيكوست، آيا سخن خداى تعالى را نشنيدى كه فرمود: چشم به راه باشيد كه من نيز با شما چشم براهم و فرمود: منتظر باشيد كه من نيز با شما از منتظرانم. پس بر شما باد كه صبر كنيد كه فرج پس از يأس مى‏آيد و پيشينيان شما از شما صابرتر بودند.
    6-از امام صادق از پدرانش از امير المؤمنين عليهم السّلام روايت شده است كه فرمود: منتظر امر ما مانند كسى است كه در راه خدا به خون خود درغلطد.

كمال الدين / ترجمه پهلوان ؛ ج‏2 ؛ ص546

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.
فهرست