خانه انجمن ها انجمن مهدویت امام صادق علیه السلام از غیبت حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف خبر داده است؟

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • نویسنده
    user003
    مدیر

سوال:
    امام صادق علیه السلام از غیبت حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف خبر داده است؟

جواب:
    امام صادق (علیه السلام) در حدیثی فرمود: (الخامس من ولد السابع یغیب عنکم شخصه)؛(۷۰۴) (پنجمین از اولاد هفتمین، کسی است که شخصش از شما غایب خواهد شد).
    ونیز فرمود: (اما والله لیغیبنّ عنکم مهدیکم حتی یقول الجاهل منکم ما للَّه فی ال محمد حاجة)؛(۷۰۵) (اگاه باشید! به خدا سوگند! که مهدی شما از بین شما غایب خواهد شد تا اینکه جاهل از شما می گوید: خداوند احتیاجی به ال محمّد ندارد…).
    ونیز فرمود: (انّ الغیبة ستقع بالسادس من ولدی وهو الثانی عشر من الائمّة الهداة بعد رسول الله (صلی الله علیه وآله وسلم)، اوّلهم امیر المؤمنین علی بن ابی طالب واخرهم القائم بالحقّ بقیة الله فی الارض…)؛(۷۰۶) (…همانا غیبت در ششمین از فرزندانم واقع خواهد شد. واو دوازدهمین از امامان هدایت بعد از رسول خداست که اول انها امیر المؤمنین علی بن ابی طالب، واخر انها قائم به حقّ، بقیة الله در روی زمین است…).
    ونیز فرمود: (انّ للقائم غیبة قبل ان یقوم)؛(۷۰۷) (همانا برای قائم غیبتی قبل از قیام است).
    (۷۰۴) کمال الدین، ص ۳۳۸؛ بحار الانوار، ج ۵۱، ص ۱۴۳، ح ۴.
    (۷۰۵) همان، ص ۳۴۱، بحار الانوار، ص ۱۴۵، ح ۱۲.
    (۷۰۶) همان، بحار الانوار، ح ۱۳.
    (۷۰۷) همان، ص ۳۴۲؛ بحار الانوار، ج ۵۲، ص ۱۴۶، ح ۷۰.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.
فهرست