خانه انجمن ها انجمن مهدویت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف چند لقب دارند؟ بعضی از آن ها را نام ببرید.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #10287
  ناشناس
  غیرفعال

  سوال:
  امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف چند لقب دارند؟ بعضی از آن ها را نام ببرید.

  جواب:
  در روایات، لقب هاي متعددي براي امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف ذکر شده است که هرکدام به بخشی از صفات،ویژگی ها و آثار وجودي آن امام اشاره دارند. که به تعدادي از آن ها اشاره می کنیم:
  1. مهدي: مشهورترین لقب امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، مهدي است. این لقب را پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم تعیین کرده اند. امام باقر علیه السلام در مورد این که چرا به آن حضرت، مهدي می گویند، می فرماید: او را مهدي نامیدند؛ زیرا وي مردم را به امر پنهان هدایت می کند. امام صادق علیه السلام نیز در این باره می فرماید:
  آن حضرت را مهدي می گویند؛ زیرا مردم را به امري که گم کرده اند (اسلام راستین) هدایت می کند.
  2. قائم: یعنی قیام کننده به حق. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم می فرماید:به این دلیل او را قائم نامیدند که پس از فراموش شدن نامش، قیام می کند.
  3. منصور: امام باقر علیه السلام در تفسیر آیۀ شریفۀ« مَن قُتِلَ مَظلُوماً » فرمود: او حسین بن علی علیه السلام است و منظور از ادامۀ آیه «« فَقَد جَعَلنا لِوَلِیهِ سُلطاناً فَلَا یسرِف فِی القَتلِ اِنَّهُ کانَ مَنصُوراً » امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف است که نامش در این آیه« منصور »می باشد؛ چنان که خداوند احمد و محمد را محمود، و عیسی را مسیح خوانده است.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.
فهرست