خانه انجمن ها انجمن فاطمیه آیا پیامبر فاطمیه را پیشبینی کرده است؟

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • نویسنده
    user010
    مدیر

سوال:آیا شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها توسط نبی اکرم صلی الله علیه و آله پیشبینی شده است؟این مطلب در کدام کتب آمده است؟

پاسخ:بله.این حادثه توسط نبی اکرم پیشبینی شده است.ما درینجا تعدادی از احادیث درین زمینه را ذکر میکنیم:

حدیث اول از شیعه: ثم أقبل على ابنته فقال: إنک أول من یلحقنی من أهل بیتی، وأنت سیده نساء أهل الجنه. وسترین بعدی ظلما وغیظا حتى تضربی ویکسر ضلع من أضلاعک. لعن الله قاتلک ولعن الامر والراضی والمعین والمظاهر علیک وظالم بعلک وابنیک

ترجمه:سپس (پیامبر) به سمت دخترش (حضرت زهرا) رو اورد پس فرمود: قطعا تو اولین کسی از اهل بیتم هستی که (بعد از مرگ) به من ملحق میشوی.میبینم که در مدت کوتاهی بعد از من،ظلم و خشم به تو میشود به طوری که تو را میزنند و یکی از استخوانهای دنده تو را میشکنند.خداوند قاتل تو را و کسی که به او امر کرد و کسی که به این کار راضی است و کسی که درین کار کمک میکند و کسی که همراه او میرود و کسی که به شوهرت و فرزندانت ظلم میکند را لعنت کند.

اسناد این حدیث:

کتاب سلیم بن قیس هلالی ص ۴۱۷

حدیث دوم از اهل سنت: و أمّا ابنتی فاطمه فإنها سیّده نساء العالمین من الأولین و الآخرین و هی بضعه منی و هی نور عینی و هی ثمره فؤادی و هی روحی التی بین جنبیّ و هی الحوراء الإنسیّه متى قامت فی محرابها بین یدی ربها جلّ جلاله زهر نورها لملائکه السماء کما یزهر نور الکواکب لأهل الأرض و یقول اللّه عزّ و جلّ لملائکته یا ملائکتی انظروا إلى أمتی فاطمه سیّده إمائی قائمه بین یدیّ ترعد فرائصها من خیفتی و قد أقبلت بقلبها على عبادتی أشهدکم أنی قد أمنت شیعتها من النار.و إنی لمّا رأیتها ذکرت ما یصنع[بها]بعدی کأنی بها و قد دخل الذلّ بیتها و انتهکت حرمتها و غصب حقها و منعت إرثها و کسر جنبها و أسقطت جنینها و هی تنادی یا محمداه فلا تجاب و تستغیث فلا تغاث،فلا تزال بعدی محزونه مکروبه باکیه…

ترجمه: و اما دخترم فاطمه، پس همانا او سرور زنان عالمیان از گذشتگان و آیندگان است و او پاره ای از من و نور چشم من و میوه دل من است. او روح من است که در میان دو پهلوی من جای دارد.او حوریه ای[ بهشتی] در قالب بشر است.هر وقت در محراب عبادتش در مقابل پروردگارش می ایستد، نورش برای فرشتگان آسمان درخشش دارد، همانند نور ستارگان آسمان که برای مردم زمین می درخشد.در این هنگام ، خدای عزوجل به فرشتگانش می فرماید: ای فرشتگان من! نگاه کنید به بنده من فاطمه که سرور همه بندگان من از جنس زنان می باشد. به او نگاه کنید که چگونه ما بین پهلو و شانه هایش از خوف عظمت من می لرزد و با قلبش به عبادت من روی آورده است. شما ملائکه را شاهد می گیرم که شیعیان او را از آتش دوزخ در امان داشتم. هرگاه او را می بینم به یاد می آورم که بعد از من با او چه رفتاری می شود و همانند این است که من با او هستم و می نگرم که اهانت وارد خانه اش شده و حرمتش هتک گردیده و حقش غصب شده و ارثش گرفته شده است. پهلویش شکسته و جنینش سقط شده است. این در حالی ست که مرا به اندوه می خواند.ولی جواب داده نمی شود و کمک می خواهد و کسی او را یاری نمی دهد. پس همواره بعد از من غصه دار، داغدار و گریان است….

سند:فرائد السمطین جوینی ج ۲ ص ۳۵

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.
فهرست