خانه انجمن ها انجمن مهدویت آیا وقتی با امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف صحبت می کنیم، ایشان صداي ما را می شنود؟ در این صورت چرا جواب ما را نمی دهد؟

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #10222
  ناشناس
  غیرفعال

  سوال:
  آیا وقتی با امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف صحبت می کنیم، ایشان صداي ما را می شنود؟ در این صورت چرا جواب ما را نمی دهد؟

  جواب:
  با توجه به مضمون روایتی که از امام صادق علیه السلام نقل شده است، امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف از شدت محبتی که به دوستان خود دارد، هر زمانی که شخصی او را یاد کند، نگاهی به او می نماید و سزاوار است که یادکننده به جهت احترام و تعظیم، از جاي خود برخیزد. هنگامی که مولاي خویش او را به نظر مهر و عطوفت نگاه می کند، پس از جاي خود برخیزد و از خداي تبارك و تعالی، تعجیل فرج ایشان را بخواهد. بنابراین قطعاً امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف صداي ما را می شنود، اما این که چرا حاجات ما را برآورده نمی کند، دلایل مختلفی دارد؛ مثلًا شرایط استجابت دعا را فراهم نمی کنیم که ازجملۀ آن ها ترك معصیت خداست، یا این که برآورده شدن آن حاجت به صلاح ما نیست، مانند (بیمار دیابتی اي که از ما درخواست شیرینی می کند از آن جا که او را دوست داریم به درخواست او توجهی نمی کنیم.) به این ترتیب، امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف نیز که مهربان تر از پدر و مادر است، براي تربیت ما بسیاري ازخواسته هاي ما را به خاطر خودمان اجابت نمی کند.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.
فهرست