خانه انجمن ها انجمن فاطمیه آیا لعن ظالمین اهل بیت صلواة علیهم اجمعین جایز است؟

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • نویسنده
    user003
    مدیر

آری لعنت خدا بر همه آنها باد ای اولشان تا آخرشان . قرآن کریم بصراحت و طی آیات زیادی لعنت کردن را جایز کرده است و بر همین مبنا پروردگار جهانیان در قرآن کریم کافرین، ظالمین و کاذبین را لعنت کرده است . همچنین کسانی که پیامبر ( ص ) را آزار می دادند را لعنت کرده است و فرموده
    «ان الذین یوذون الله و رسوله لعنهم الله فى الدنیا و الاخرة»(احزاب/57)
    آنان که خدا و رسول او را (با عصیان و مخالفت) اذیتت کنند خدا آنها را در دنیا و آخرت لعن می کند (واز رحمت خود دور می گرداند) و برای آنان عذابی با ذلت و خواری مهیا ساخته است. همچنان منافقین و فاسقین و بسیاری از نظایر آنها را هم لعنت کرده است . بنابراین ما از این آیات عظیم می فهمیم که خداوند متعال لعنت کردن را مجاز دانسته و دشنام دادن را نهی کرده است، خداوند تعالی در سوره انعام آیه 108 می فرماید:
    وَلَا تَسُبُّوا الَّذِينَ يَدْعُونَ مِن دُونِ اللَّهِ فَيَسُبُّوا اللَّهَ عَدْوًا بِغَيْرِ عِلْمٍ كَذَٰلِكَ زَيَّنَّا لِكُلِّ أُمَّةٍ عَمَلَهُمْ ثُمَّ إِلَىٰ رَبِّهِم مَّرْجِعُهُمْ فَيُنَبِّئُهُم بِمَا كَانُوا يَعْمَلُونَ
    (شما مؤمنان) به آنچه که مشرکان آن را خدا می دانند دشنام ندهید تا مبادا آنها از روی ظلم و جهالت خدا را دشنام دهند. حضرت امیر المؤمنین علی ابن ابیطالب ( ع ) فرمودند انی أکره لکم أن تکونوا سبابین. یعنی من بیزارم از اینکه شما از دشنام دهندگان باشید (نهج البةغه /خطبه 206 )
    ما وقتی که به سنت نبوی مراجعه می کنیم که در عمل شرحی بر قرآن کریم است ، در می یابیم که رسول خدا (ص) کسانی را که از حضور در سپاه اسامه خودداری می کردند لعنت کردند. و بنی امیه را هم لعنت نمودند. بنی امیه ای که قرآن کریم از آنها بعنوان شجره ملعونه تعبیر کرده است . پیامبر خدا ( ص ) همچنین بعضی از اصحاب خود را هم لعن کردند. بنابراین لعنت کردن این اشخاص اگر بر مبنای دلیل و برهانی مستند باشد بی اشکال است. قرآن کریم تصریح کرده که آن کسانی که خدا و رسول را آزار دهند آنان لعنت شدگان دنیا و آخرت بوده و خداوند برای آنان عذابی با ذلت و خواری مهیا کرده است . رسول خدا( ص ) هم فرمودند من آذا فاطمة فقد آذانی یعنی هر کس فاطمه را آزار دهد یقینا مرا آزار داده است و هر کس رسول خدا ( ص ) را آزار دهد یقینا خدای تعالی را آزار داده است. رسول خدا ( ص ) به اهل بیت خود فرمودند أنا حرب لمن حاربکم و سلم لمن سالمکم یعنی من با هرکس که با شما بجنگد در جنگ هستم و با کسی که با شما مسالمت می ورزد مسالمت می ورزم . خداوند متعال هم بیان نموده که حضرت علی ( ع ) نفس رسول خدا ( ص ) می باشد همان گونه که در آیه مباهله آمده است . از طریق آیات قرآن کریم و سنت نبوی ثابت می شود که اهل بیت علیهم السلام نفس رسول خدا ( ص ) هستند و بر طبق فرمایش رسول خدا ( ص ) هرکس اهل بیت را آزار دهد در حقیقت رسول الله را آزار داده است و بنابراین کسانی که در حق اهل بیت ظلم کرده اند لعنت شدگانی در دنیا و آخرت هستند، پس لعنت خدا بر آنها از اولین آنها تا آخرینشان باد .

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.
فهرست