خانه انجمن ها انجمن مهدویت آیا حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف با شمشیر قیام خواهد کرد؟

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #12314
  user003
  مدیر

  سوال:
  آیا حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف با شمشیر قیام خواهد کرد؟

  جواب:
  يُعْرَفُ الْمُجْرِمُونَ بِسِيماهُمْ‏ سوره الرحمن آیه 41يعنى گناهكاران از سيماشان شناخته ميشوند.
  از آن حضرت وارد شده كه فرمود: آيه‏ يُعْرَفُ الْمُجْرِمُونَ بِسِيماهُمْ‏ البته خداوند مجرمين را ميشناسد ولى اين آيه در باره قائم ما نازل شده كه هنگام ظهورش مجرمين را از سيماشان شناخته و با يارانش آنها را از دم شمشير ميگذرانند.
  مهدى موعود ( ترجمه جلد 51 بحار الأنوار) ؛ متن ؛ ص262
  حضرت از تهامه‏ در زمانى كه دلائل و علامات آشكار شده باشد، خروج مى‏كند. او داراى گنجهايى است ولى نه از طلا و نقره بلكه از اسبهايى تام الخلق و قوى و پياده نظامى با علامتهاى مشخّص (و يا تامّ الخلق و قوى). خداوند- تبارك و تعالى- از دورترين شهرها به تعداد أهل بدر يعنى سيصد و سيزده نفر براى او سپاه گرد آورد. او نوشته‏اى در دست دارد كه لاك و مهر شده و در آن تعداد و اسامى اصحاب او و نيز نسب شهرهاى آنها و خلق و خوى، وضع ظاهرى، چهره و قيافه و نيز كنيه آنان ثبت شده است. اين نفرات جنگاور بوده، در اطاعت و فرمانبردارى از او كوشا هستند و مجدّانه عمل مى‏كند. ابىّ سؤال كرد: علائم و نشانه‏هاى او چيست؟ حضرت فرمودند: وقتى زمان قيام‏ او برسد، آن پرچم خود بخود باز مى‏شود و خداوند آن را به سخن مى‏آورد سپس پرچم، او (حضرت مهدىّ‏ آل محمّد) را صدا مى‏كند و مى‏گويد: «اى ولىّ خدا! قيام كن و دشمنان خدا را بكش». و اين دو (يعنى باز شدن پرچم و نطق او) دو علامت و نشانه براى او هستند. و نيز شمشيرى غلاف شده دارد، كه وقتى زمان قيامش فرا رسد آن شمشير از غلاف خود خارج مى‏شود و خداوند آن را به‏ سخن مى‏آورد شمشير صدا مى‏زند و مى‏گويد» اى ولىّ خدا بپا خيز كه ديگر براى تو جائز نيست از پيكار با دشمنان خدا باز ايستى» پس، حضرت قيام مى‏كند و دشمنان خدا را- در هر جا به دست آورد- مى‏كشد و حدود الهى را برپا كرده، اجرا مى‏كند، به حكم خداوند حكم مى‏كند. در حالى كه جبرئيل عليه السّلام در سمت راست آن حضرت و ميكائيل در سمت چپ ايشان خواهند بود، اين مطلب را كه برايتان گفتم- و لو بعد از مدّتى- خواهيد دانست و كارهايم را بر عهده خدا مى‏گذارم. اى ابىّ: خوشا به حال كسى كه او را ملاقات كند، خوشا به حال كسى كه او را دوست بدارد، و خوشا به حال كسى كه به او معتقد باشد، خداوند، به خاطر وى و به خاطر إقرار و اعتقاد به خدا و رسول و همگى ائمّه، آنها را از هلاكت نجات مى‏دهد، خداى منّان درهاى بهشت را براى آنها باز مى‏كند. مثل آنها در زمين، مثل مشك است كه دائم از خود بوى خوش ساطع مى‏كند ولى تغييرى در او حاصل نمى‏شود. و مثل آنها در آسمان مثل ماه نورانى است كه هيچ گاه نورش خاموش نمى‏شود.
  ترجمه عيون أخبار الرضا عليه السلام ؛ ج‏1 ؛ ص119
  محمد بن مسلم از امام باقر (علیه السلام) نقل کرده که فرمود: (… وامّا شبهه من جدّه المصطفی (صلی الله علیه وآله وسلم) فخروجه بالسیف وقتله اعداء الله واعداء رسوله (صلی الله علیه وآله وسلم) والجبّارین والطواغیت، وانّه ینصر بالسیف والرعب…)؛(۱۱۸۸) (وامّا شباهت مهدی به جدّش مصطفی (صلی الله علیه وآله وسلم) به خروج با شمشیر وکشتن دشمنان خدا ودشمنان رسولش وجبّاران وطاغوت ها است. وهمانا او به توسط شمشیر وترس نصرت ویاری خواهد شد…)..
  (۱۱۸۸) بحار الانوار، ج ۵۱، ص ۲۱۸.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.
فهرست