خانه انجمن ها انجمن مهدویت آیا حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف برای اثبات امامتش در کودکی اقدامی انجام داده است؟

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • نویسنده
    user003
    مدیر

سوال:
    آیا حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف برای اثبات امامتش در کودکی اقدامی انجام داده است؟

جواب:
    حضرت مهدی (علیه السلام) در راستای تثبیت امامت ورهبری خود نسبت به جامعه شیعی اقداماتی را انجام داد:
    ۱ – اقامه معجزات وکرامات
    در قضیه ابوالادیان – که قبلا به ان اشاره شد – آمده است: (… کودک جلو امد وبر حضرت عسکری (علیه السلام) نماز گزارد وبعد در کنار قبر پدرش به خاک سپرده شد. کودک – حضرت مهدی (علیه السلام) – به من فرمود: ای بصری! جواب نامه هایی که با تو است نزد من ار. انها را به حضرت تقدیم نمودم. در دلم گفتم: این دو نشانه از نشانه های امامت است که در این کودک مشاهده کردم. تنها باقی می ماند یک نشانه وان اینکه از انچه در همیان است خبر دهد….
    ابوالادیان می گوید: خادم خارج شد وفرمود: نزد شما نامه های فلان شخص وفلان شخص است، ودر خورجین او هزار وده دینار وجود دارد که از ان جمله دینارهایی زرکوب است. ان جماعت نیز نامه ها ومال را به او داده وگفتند: کسی که تو را برای گرفتن اینها فرستاده همان امام است…).(۵۶۱)
    ۲ – جواب مسائل
    یکی دیگر از راه های اثبات امامت خود، پاسخ به سؤال هایی بود که توسط نوّاب اربعه به ان حضرت ارسال می شد وحضرت نیز جواب انها را به صورت توقیع مرقوم می داشتند، همانند: جواب به مسائل احمد بن اسحاق اشعری، جواب به مسائل اسحاق بن یعقوب، جواب سؤال های حمیری، جواب به مسائل محمّد بن ابراهیم مهزیاری، جواب به مسائل ابی الحسین بن محمّد اسدی ودیگران
    (۵۶۱) کمال الدین، ج ۲، ص ۵۰۲ و۵۰۳، ح ۲۴.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.
فهرست