خانه انجمن ها انجمن مهدویت آیا امام کاظم علیه السلام از غیبت حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف خبر داده است؟

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • نویسنده
    user003
    مدیر

سوال:
    آیا امام کاظم علیه السلام از غیبت حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف خبر داده است؟

جواب:
    امام کاظم (علیه السلام) فرمود: (اذا فقد الخامس من ولد السابع فالله الله فی ادیانکم لا یزیلنّکم احد عنها، یا بنی! انّه لابدّ لصاحب هذا الامر من غیبة…)؛(۷۰۸) (هنگامی که پنجمین از اولاد هفتمین مفقود شد پس خدا را خدا را در ادیانتان، کسی شما را از ان جدا نکند، ای فرزندم! همانا به طور حتم برای صاحب این امر غیبتی است…).
    یونس بن عبد الرحمن می گوید: من بر موسی بن جعفر (علیهما السلام) وارد شدم وعرض کردم: ای فرزند رسول خدا! آیا شما قائم به حق می باشید؟ فرمود: (انا القائم بالحقّ ولکنّ القائم الّذی یطهّر الارض من اعداء الله عزّ وجلّ ویملاها عدلا کما ملئت جورا وظلما هو الخامس من ولدی له غیبة یطول امدها خوفا علی نفسه…)؛(۷۰۹) (من قائم به حقّم، ولی قائمی که زمین را از دشمنان خداوند عزّ وجلّ پاک کرده وان را پر از عدالت خواهد نمود ان گونه که پر از ظلم وجور شده باشد همان پنجمین نفر از اولاد من است. برای او غیبتی طولانی است زیرا بر جان او خطر است…).
    ونیز در بیان قول خداوند متعال (وَاسْبَغَ عَلَیکُمْ نِعَمَهُ ظاهِرَةً وَباطِنَةً)(۷۱۰) فرمود: (النعمة الظاهرة الامام الظاهر والباطنة الامام الغائب. فقلت له: ویکون فی الائمّة من یغیب؟ قال: نعم، یغیب عن ابصار الناس شخصه ولا یغیب عن قلوب المؤمنین ذکره وهو الثانی عشر منّا…)؛(۷۱۱) (نعمت ظاهر امام ظاهر ونعمت باطن امام غایب است. راوی می گوید: به حضرت عرض کردم: آیا در میان ائمه کسی غایب می شود؟ فرمود: اری شخصش از چشمان مردم غایب می گردد، ولی از قلوب مؤمنان غایب نمی گردد، واو دوازدهمین از ما می باشد…).
    (۷۰۸) کمال الدین، ص ۳۵۹و۳۶۰؛ کافی، ج ۱، ص ۳۳۶، ح ۲.
    (۷۰۹) همان، ص ۳۶۱؛ بحار الانوار، ج ۵۱، ص ۱۵۱، ح ۶.
    (۷۱۰) سوره لقمان، ایه ۲۰.
    (۷۱۱) کمال الدین، ص ۳۶۸؛ بحار الانوار، ج ۵۱، ص ۱۵۱، ح ۲.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.
فهرست