خانه انجمن ها انجمن مهدویت آیا امام جواد علیه السلام از غیبت حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف خبر داده است؟

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • نویسنده
    user003
    مدیر

سوال:
    آیا امام جواد علیه السلام از غیبت حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف خبر داده است؟

جواب:
    عبد العظیم حسنی (علیه السلام) می گوید: من بر اقایم محمّد بن علی بن موسی بن جعفر بن محمّد بن علی بن الحسین بن علی بن ابی طالب (علیهم السلام) وارد شدم به قصد اینکه از او درباره قائم سؤال کنم که آیا او مهدی است یا دیگری، حضرت ابتدائا فرمود: (… یا ابا القاسم! انّ القائم منّا هو المهدی الّذی یجب ان ینتظر فی غیبته ویطاع فی ظهوره وهو الثالث من ولدی…)؛(۷۱۴) (ای ابا القاسم! همانا قائم از ما همان مهدی است که واجب است در غیبتش انتظار او را کشیده وهنگام ظهورش از او اطاعت شود، واو سومین از اولاد من است…).
    صقر بن ابی دلف می گوید: به امام جواد (علیه السلام) عرض کردم: چرا قائم را منتظر خوانند؟ فرمود: (… لانّ له غیبة تکثر ایامها ویطول امدها فینتظر خروجه المخلصون وینکره المرتابون…)؛(۷۱۵) (زیرا برای او غیبتی است که روزهایش زیاد ومدّتش طولانی خواهد بود. مخلصین در انتظار خروج او به سر خواهند برد، وشک کنندگان، او را انکار خواهند کرد…).
    (۷۱۴) کمال الدین، ص ۳۷۷؛ بحار الانوار، ج ۵۱، ص ۱۵۶، ح ۱.
    (۷۱۵) همان، ص ۳۷۸؛ بحار الانوار، ج ۵۱، ص ۳۰، ح ۴.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.
فهرست